Okno do sveta poznania


 

1. Agi, povedz nám niečo o sebe.

Neviem, čo také zaujímavé by som mohla o sebe napísať.Študujem na strednej škole, okrem písania a kreslenia rada trávim čas s priateľmi, mojou rodinou a mačkami... Fíha, aké je ťažké opísať samú seba :D 

2. Máš iba pätnásť rokov a preto sa mi núka otázka, kedy si s písaním začala? 

Písanie ma lákalo už v detstve. Ale pamätám si presný dátum  8.8. 2016, kedy vo mne dozrelo odhodlanie  pustiť sa do  náročnejšieho a väčšieho projektu, ktorým bola táto kniha. Odvtedy v podstate neustále píšem s malými prestávkami.

3. Kniha JA NIE SOM ZO ZEME je tvoj prvý príbeh. Povedz nám v skratke o čom je? 

Hlavná hrdinka Zoe je obyčajné dievča žijúce v Austrálii. Stane sa súčasťou neuveriteľného príbehu, ktorý zmení jej pohľad na svet, ale na druhej strane sa utvrdí v tom, čo tušila už dávno, že najväčší nemenný cit nielen na Zemi, ale v celom vesmíre, je  jedine láska.   

4. Čo ťa priviedlo k napísaniu práve tejto knižočky? Čo ťa inšpirovalo?

Popravde ma inšpirovali názory, postoje, ale aj napríklad povahové črty iných ľudí, rozdielne od mojej. Nebol to pocit nezapadnutia do kolektívu, akoby sa na prvý pohľad zdalo, práve naopak, všetko to bolo o spoznávaní ľudí a zmyslov ich života. Niekedy sa človek  cíti byť iný ako ostatní, inokedy sa  stráca  v dave. Ja som sa taktiež stretla s pocitom odlišnosti, až som začala mať nutkanie  napísať knihu o mojej vlastnej fiktívnej hrdinke, ktorej odlišnosť dokázala zachrániť mnoho ľudí a naučila ju robiť správne rozhodnutia. 

5. Čo robíš vo svojom voľnom čase? Samozrejme okrem písania.  

Okrem písania trávim ešte veľa času nad maľbou a kresbou, pripravujem sa na výstavy, ktoré ma aktuálne čakajú. Inak študujem grafiku a digitálne multimédiá v 2.ročníku na strednej škole v Banskej Bystrici.

6. Ako dlho ti trvalo napísanie knihy JA NIE SOM ZO ZEME?

Knihu som písala veľmi intenzívne približne pol roka s tým, že som si každý deň vyhradila minimálne 2 hodiny, počas ktorých som sústavne písala. Popri škole a iných povinnostiach to nebolo vôbec jednoduché, ale keď niečo robíte so zanietením a láskou, vtedy viac dostávate, ako dávate. A tak to bolo aj v mojom prípade. Bez písania by som si deň nevedela predstaviť. 

7. Píšeš niečo nové aj teraz? 

Áno, práve som dopísala moju druhú knihu a všetky nové nápady a myšlienky uchovávam pre tretiu.

8. Hovorí sa, že myseľ autora nikdy nespí. Ako to vnímaš ty? Je to podľa teba pravda?

Samozrejme, svet je plný diania a nápady či myšlienky sa na mňa valia z každého kúta.  Ani v nočných snoch si neoddýchnem od nápadov, ktoré ma  inšpirujú ku písaniu.  Aj nápad pre druhú knihu  sa mi  prisnil a bola to taká lákavá myšlienka, že som ju musela rozpracovať v mojej druhej knihe.

9. Knihu si sa odvážila vydať sama. Prečo si sa rozhodla práve pre samo vydanie?

Zvažovali sme viacero možností. Keďže išlo o moje prvé vydanie, rozhodli sme sa najskôr o elektronické publikovanie knihy na stránke 1000knih.sk. Čoraz viac nás lákala predstava zhmotnenia diela do knižnej podoby a tu nám vyšiel v ústrety fantastický team 1000knih.sk, ktorý nám bol veľmi nápomocný a vďaka ktorému sme knihu mohli vydať. Touto cestou sa im chcem poďakovať.

10. Všetci máme sny a plány. Prezradíš nám, aké sú tvoje sny a plány do budúcna? 

Nepochybne chcem pokračovať v písaní, tvorení a maľovaní, ktoré ma maximálne napĺňa. Taktiež  sa plánujem venovať škole a čo sa týka vzdialenejšej budúcnosti, chcela by som spojiť moje záujmy s  grafickým dizajnom digitálnych multimédií, pretože je to odbor, ktorý ma vždy priťahoval a som šťastná, že mám možnosť ho študovať.  Mojím snom by bolo dať grafickú  podobu filmu alebo seriálu a ak by som snívala ďalej, pokojne by mohlo ísť o námet  jednej z mojich kníh.   

Agi, ďakujeme za rozhovor a prajeme tebe, ale aj knižočke veľa úspechov. 

Ti, ktorí máte záujem o kúpu knihy, nájdete ju na www.okno-do-sveta-poznania.sk/products/ja-nie-som-zo-zeme/ Milovníci e-kníh nájdu knihu na stránke https://www.1000knih.sk/obchod/sci-fi/ja-nie-som-zo-zeme.