Okno do sveta poznania


Informácie o autorke  

 

Emily D. Beňová

   

 

    Celým menom Emília Dalekorejová Beňová žije s rodinou v malebnej dedinke na východe Slovenka. 

    Vyštudovala SOU-obchodné v Košiciach a písaniu sa venuje od svojich 13 rokov. Začínala skladaním básni, neskôr krátkych poviedok a už vo veku 19 rokov napísala svoj prvý upírsky fantasy román Temní Anjeli - POSOLSTVO. 

     Rok potom sa zrodila druhá časť s podnázvom (NE)PRIATEĽ Z MINULOSTI. Neskôr VZOSTUP ZLA, po ňom SVETLO V TME a nakoniec záverečná časť OSLOBODENÁ. 

     V roku 2012-14 napísala svoju druhú fantasy tetralógiu DVA KROKY DO PEKLA, ktorá si čitateľov získala od prvej stránky. Tentoraz stavila na anjelov a tajomstvo sveta mŕtvych a   romány zaujali okolie až natoľko, že som sa rozhodla vydať aj túto sériu. 

      V roku 2015 stavila na erotiku, tentoraz s cieľom osloviť vydavateľstvo a okamžite a dočkala odpovede, ktorá bola jednoznačná a kniha V OBJATÍ GENTLEMANA uzrela svetlo sveta 15.4.2016. Neskôr vyšla aj druhá časť V OBJATÍ NEPRIATEĽA 30.9.2016 a záverečná časť V OBJATÍ MILENCA sa zrodila 22.2.2017. 

      V roku 2016 jej vyšla aj zbierka poviedok pod názvom V ZAJATÍ VÁŠNE.

     V roku 2017 zbierka poviedok MUŽI vs ŽENY.

     Je šťastné vydatá, má dve krásne dcérky, milujúcu rodinu a manžela, ktorý ju v písaní podporuje. Miluje prechádzky, čokoládu a knihy.